Ламінарні установки пересувного та підвісного типу

Дані установки очищення повітря використовуються в чистих приміщеннях для додаткового доочищення повітря та подачі його безпосередньо на критичні ділянки, де вироби або процеси відкриті для впливу забруднень. Використання таких установок широко розповсюджене в чистих приміщеннях з турбулентним потоком повітря. Використання такої установки дозволяє забезпечити подачу повітря високої якості тільки в ті місця, де воно необхідне, при цьому досягається значна економія коштів порівняно з чистими приміщеннями з однонаправленим потоком повітря по всьому простору.

Існує багато видів ламінарних установок з однонаправленим потоком, габарити яких можуть змінюватися в залежності від габаритів технологічного обладнання. В більшості випадків розглядається два типи установок з горизонтальним та вертикальним напрямком руху чистого повітря.

Принцип дії таких установок полягає в наступному: вентилятори, які встановленні всередині корпуса, нагнітають очищене повітря з чистого приміщення в камеру над фільтрами тонкої очистки повітря, в якій створюється надлишковий тиск, в результаті повітря, при проходженні через фільтри тонкої очистки додатково очищається та рівномірно розподіляється по всій площині робочої зони за допомогою розподільчої решітки.

Дана розподільча решітка створює однонаправлений вертикальний або горизонтальний потік повітря. Для правильного підбору установки необхідно чітко уявляти, яку виробничу площу вона буде обслуговувати. Площа – це основний показник, який впливає на затратну сторону.

Іноді в чистих приміщеннях застосовуються так звані локальні міні зони. В міні зонах для ізоляції критичного виробничого процесу використовують фізичний бар’єр (огорожу зі скла або пластикової плівки), також забезпечується подача повітря високої якості. В решті простору приміщення повітря може бути більш низької якості.